KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14807046

nr 1480 7046

Alberto Arboleda

(1925-2011), Colombia

"Thysania Zenobia", 1967. Ej signerad. Utställningsetikett från "Galleri Erling Haghfelt". Blandteknik, yttermått inklusive ram: 70x70 cm

Alberto Arboleda, konstnär född i Colombia 1925, död 2011 i Bryssel, Belgien.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:34:32

Alberto Arboleda

Läs mer om Alberto Arboleda